Jak zacząć się wspinać

Najlepiej zacząć od kursu wspinaczki skałkowej. Kursy prowadzone są przez kluby wysokogórskie i szkoły wspinania. Na kursie zdobędziemy niezbędną wiedzę i wyrobimy sobie pozytywne nawyki. Żeby uczestniczyć w kursie nie potrzebujemy własnego sprzętu - wszystko otrzymamy na miejscu. Kursy przeprowadzane są w najpopularniejszych rejonach wspinaczkowych w Polsce i trwają ok. tygodnia. Najlepiej wybrać szkołę posiadającą licencję Polskiego Związku Alpinizmu.

Można również udać się na najbliższą ścianką wspinaczkową i tam zasięgnąć porady instruktora lub zapisać się na zajęcia sekcji wspinaczkowej dla początkujących. Na początku na ściance potrzebujemy jedynie butków, magnezji i woreczka na magnezję. Uprząż nierzadko można wypożyczyć na miejscu. Koszt butków to ok. 200 pln, magnezji od kilku do kilkunastu złotych, a ceny woreczków to od 50 pln w górę.

Po kursie skałkowym trzeba uzupełnić brakujący sprzęt. Najczęściej są to: lina, kask, ekspresy, taśmy, karabinki, przyrząd asekuracyjno-zjazdowy.

KONTAKT

Zamówienie telefoniczne
0801 000 761
033 8219 149
0604 617 978
w godzinach 8-18

Gadu-Gadu: 3575652

Zamówienia:
sklep@asport.pl

Biuro obsługi klienta:
bok@asport.pl

Gwarancje:
gwarancje@asport.pl

www.Asport.pl

Sprzęt wspinaczkowy - Certyfikaty Asport.pl
Sprzęt wspinaczkowy oferowany w naszym sklepie, to sprzęt z najwyższej półki firmy Black Diamond, do którego należą: uprzęże wspinaczkowe, ekspresy, karabinki, przyrządy asekuracyjne, kaski wspinaczkowe oraz akcesoria wspinaczkowe.

Firma Black Diamond dostarcza najwyższej jakości sprzęt wspinaczkowy, który cieszy się ogromnym uznaniem na całym świecie. Sprzęt wspinaczkowy Black Diamond jest projektowany i tekstowany przez doświadczonych wspinaczy.
Tagi: sprzęt wspinaczkowy, sprzęt do wspinaczki, sprzęt wspinaczkowy black diamond, sprzęt do wspinaczki black diamond